buy vpn kharid vpn kerio vpn mobile vpn
انواع پلت فرم های ارائه دهنده زیرساخت به عنوان سرویس – رایانش ابری
خانه >* رایانش ابری >* انواع سرویس های ابری >* انواع پلت فرم های ارائه دهنده زیرساخت به عنوان سرویس

انواع پلت فرم های ارائه دهنده زیرساخت به عنوان سرویس

فریم ورک های زیادی برای استفاده از ابرها وجود دارد . اگر قصد سفارش سرویس ابری دارید ، پلت فرم های مختلفی در دسترس است که همه دو ویژگی متن باز بودن و تجاری بودن را دارند که می توانند تمام نیازهای شما را پوشش دهند .

پلت فرم های در دسترس ، با ویژگی های مختلفی توسعه یافته اند که می توانید بنا به نیاز خودتان یکی را انتخاب کنید . در این پست ، لیستی از پلت فرم های مختلف را با توضیح مختصری از آن لیست کرده ایم تا به عنوان راهنما ، شما را در انتخاب پلت فرم مناسب نیازتان کمک رساند :

Abiquo

همه ماشین های مجازی سازی رایج شامل VMware ESX ، ESXi ، Microsoft Hyper-V ، Citrix XenServer /Xen ، Virtual Box و KVM را پشتیبانی می کند . برای چند مستاجری طراحی شده و در دو نسخه رایگان و تجاری با ویژگی های مختلف در دسترس است .

CA 3Tera AppLogic

پلت فرم تجاری از 3Tera برپایه Xen . خیلی باهاش آشنا نیستم برای همین خیلی هم توصیه اش نمی کنم .

Cloud Stack

طراحی شده برای چند مستاجری و از Xenserver ، VM و VMware vSphere پشتیبانی می کند . شامل صدور صورت حساب / اندازه گیری منابع ، رابط وب ، API های مبتنی بر استانداردهای موجود و شبکه های مجازی با بخش بندی ترافیک شبکه بااستفاده از vlan سازی می باشد . جزو پلت فرم های پرطرفدار است .

Convirture ConVirt

در نسخه های متن باز و تجاری در دسترس است اما نسخه تجاری آن امکانات بیشتری مانند vlan سازی ، پشتیبان گیری و محدودسازی منابع دارد .

ElasticStack

پلت فرم ElasticStack توسط ارائه دهنده ابر ElasticHosts پیشنهاد شده و به طور خاص برای ارائه دهنده سرویس های صدور صورت حساب ، ادمین سایت و API طراحی شده است . نیاز به SAN را پوشش می دهد اما فضای ذخیره سازی را روی گره های ناظر میزبان استفاده می کند (بکار می گیرد ).

Enomaly Elastic Computing Platform (ECP)

برای ارائه دهندگان سرویس های اتوماسیونی که قابلیت تجمیع سیستم صدور صورت حساب موجود را با Enomalys API داشته باشند ، طراحی شده است و اکثر ناظر ها را پشتیبانی می کند.

Eucalyptus

یک پلت فرم ابری متن باز است که فقط نسخه تجاری دارد (البته تا الان) . در ابتدا به عنوان یک پروژه دانشگاهی آغاز به کار کرد اما کم کم تجاری سازی شد و با اکثر API هایی که EC2 رو استفاده می کنند ، سازگار است.

Flexiant Extility

Extility توسط Flexiant که یک ارائه دهنده ابری است ، ایجاد شده است تا مراکز داده مجازی را مدیریت کند و یک راه حل ابری برای کمک به ارائه دهندگان ابری ارائه دهد.

HP CloudSystem

یک راه حل تجاری از HP که برای ابرهای عمومی ، خصوصی و مختلط طراحی شده است . کاتالوگ سرویس خوبی دارد.

Incontinuum CloudController

راه حل تجاری از شرکت Dutch ، نر م افزار InContinuum است که مدیریت مراکز داده مجازی را آسان تر می کند .

Nimbula Director

توسط گروهی از افرادی که در بخش تکنولوژی EC2 شرکت آمازون کار می کنند ، طراحی شده و هم به ارائه دهندگان سرویس و هم به شرکت ها کمک می کند تا به راحتی زیرساخت ابری عمومی ، خصوصی یا ترکیبی خود را بسازند . هم شامل مدیر وب و هم API است و رایگان می باشد .

OpenNebula

یک راه حل کاملا متن باز که مجموعه ای از ابزارهای مدیریتی را با یک رابط تحت وب ساده و API ارائه می دهد . سازمان ها را قادرمی سازد تا پلت فرم ابری خودشان را بسازند و نیازهایشان را بر طرف کنند .

OpenQRM

راه حل متن باز با پشتیبانی تجاری ،که هدفش ارائه یک پلت فرم کامل مدیریت مراکز داده با تمرکز برروی اتوماسیون ، گسترش سریع و مانیتورینگ است . اکثر ناظرها همانند OpenVZ ، Virtualbox و LXCرا پشتیبانی می کند .

OpenStack

یک پروژه متن باز که محصول مشترک ناسا و Rackspace است و کمک می کند تا استانداردهای باز بیشتری در صنعت ارائه شود . سرویس های مختلفی ارائه می کند و این شاید دلیل اصلی محبوبیت آن است .

Parallels Automation for Cloud Infrastructure (CI)

بخشی از محصول اتوماسیون شرکت Parallel است که مدیریت سرورهای مجازی را برای ارائه دهندگان سرویس انجام می دهد . برای چند مستاجری طراحی شده و شامل صدور صورت حساب ، مدیریت آسان از طریق کنترل پنل یاAPI می باشد .

VMware vCloud
راه حل تجاری برپایه ناظر VMware که این قابلیت را فراهم می کند که براساس پرداختی که انجام می دهید سرویس زیرساخت دریافت کنید .

Xen Cloud Platform (XCP)
یک راه حل تجاری متن باز برپایه ناظر Xen که نیازهای امنیتی و ایزوله سازی را در گسترش چند مستاجری پوشش می دهد . رابط گرافیکی کاربرپسندی دارد .

اینها تنها بخشی از پلت فرم های موجود بود که در یک بخش خوب عمل کرده بودند .

خب حالا انتخاب با شمااست که کدام پلت فرم بیشتر مناسب کارتان است فقط قبل از انتخاب نیاز سنجی کنید مثلا نوع فضای ذخیره سازی (مثلا اینکه NFS است یا iSCSI و … ) ، ناظری که می خواهید استفاده کنید ، کنترل پنلش چه ویژگی هایی داشته باشد ، صدور صورت حساب داشته باشد یا نه ، اتوماسیون یا خودکارسازی استفاده از منابع رو شامل باشد یا نه ، تجاریه یا نه ، بخش شبکه اش امن است یا نه و … . را در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب کنید .

 

 

درباره ی کریمی

کارشناس سخت افزار، ارشد معماری سیستم های موازی - دانشگاه فردوسی مشهد || محقق در زمینه رایانش ابری؛ زیرساخت به عنوان سرویس || مربی آزمایشگاه های ریزپردازنده، سیستم عامل ، معماری ، منطقی و معماری - دانشگاه بزرگمهر قائنات || آشنایی با انواع پلت فرم های زیرساخت | openstack | Eucalyptus | OpenNebula ||| تجربه کاری در زمینه شبکه : Linux | Debian | Ubuntu Cisco | CCNA | CCNP Microsoft | Server 2003

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *